על קסימבה

רקע

 

בילוי איכותי ותרבותי בשעות הפנאי הינו צורך בסיסי וחשוב שברוב המקרים נמנע ממשפחות בהם אדם עם מוגבלות. המפגש של משפחות המתמודדות עם מוגבלות (של ילד או בוגר) - עם העולם - הינו מורכב, ופעמים רבות מדיר אותם, או גורם להם להימנע מפעילות במרחב הציבורי. משפחות מסוג זה נאלצות לבחור בין ״פעילות מותאמת״ במקומות ספציפיים לטובת האדם המוגבל או פעילות ״מתפשרת״ שאינה תואמת את צרכי המשפחה. לרוב, המשפחה נאלצת להתפצל או להימנע מפעילות. 

כיום, לא קיים בארץ חלל קבוע המאפשר שהייה משותפת, פעילות יצירתית וחוויה משפחתית המתאימה למשפחות עם וללא מוגבלות. 

המייסדים, נעה ורועי עופר, חלמו על קסימבה ברגע שהפכו למשפחה מיוחדת. רומי בת ה 12 ואבשלום בן ה 8, ילד עם מוגבלות, הם שני האנשים האהובים עליהם בעולם וכדי שיוכלו לבלות איתם בפעילות חוויתית ולהנות מזמן משותף ביחד, החליטו שהם חייבים להקים מקום שישקף את מי שהם כמשפחה. מקום שיאפשר להם, לחבריהם, למשפחתם ולאנשים באשר הם, להרגיש בבית.  

 

"קסימבה", הפועלת כעמותה רשומה משנת 2018, נולדה, כאמור,  מהצורך לתת למשפחות (עם ובלי מוגבלות) זמן משפחתי משותף איכותי וייחודי במהלכו הם יכולים לקחת חלק בפעילות משמעותית ולהרגיש חלק מקהילה.

 
About_crcl_03.jpg

חזון

 

הקמת חלל פיזי מכיל, נגיש, אסתטי ותרבותי המספק פלטפורמה אמנותית, יצירתית ורחבה המאפשרת למשפחות וילדים עם ובלי מוגבלות, לקחת חלק וליצור בפעילות פנאי מהנה ומפרה.

מטרות

  • לספק חלל נעים ומזמין שכל אדם באשר הוא ירגיש בו ״בבית״ ויוכל לקחת חלק בפעילות יצירתית ובכך, לייצר הדדיות, שיתוף פעולה ושיפור איכות חיים

  • לייצר תוכן אמנותי מקורי וייחודי ברמה בינלאומית אשר מאפשר לכל אדם, עם ובלי מוגבלות, לקחת חלק, ליצור ולחוות

  • לאפשר למשפחות מכל ה״סוגים״ לבלות יחד בו זמנית 

  • להתמודד בפתיחות עם סוגיות חברתיות דרך אמנות ויצירה איכותית

ערכי הפרויקט
מצוינות וחדשנות.jpg
מצוינות וחדשנות
פתיחות וסובלנות.jpg
פתיחות וסובלנות
קבלת האחר.jpg
קבלת האחר
יצירתיות.jpg
יצירתיות
כבוד ואהבה.JPG
כבוד ואהבה
העצמה אישית ומשפחתית.JPG
העצמה אישית ומשפחתית
הדדיות ואמונה ביכולת של כל אדם לתרום.JPG
הדדיות ואמונה ביכולת של כל אדם לתרום